• Sobota, 21 września 2019r.

Jaki ryż kupić?

Ryż

Ryż to jeden z podstawowych składników każdej diety. W Azji ryż uprawiany jest od ponad 4000 lat! To podstawa sushi, risotto oraz tradycyjnych, polskich gołąbków. 

Ryż parboiled

Jest to długoziarnisty ryż biały. Można znaleźć w nim wiele cennych składników odżywczych. Poddawanie go parze wodnej sprawia, że składniki mineralne zatrzymują się we wnętrzu ryżu i mogą być wchłaniane do organizmu. Bardzo szybko się gotuje. Może być z powodzeniem dodawany do sałatek. MA nieco słony smak. 

Ryż arborio, carnaroli i loto

To odmiana włoskiego ryżu do risotto. Ziarna tego rodzaju ryżu są niemal okrągłe. W momencie gotowania wydziela bardzo dużo skrobi, która nadaje mu kleistą strukturę. Ma w sobie dużo białka i węglowodanów. Idealnie komponuje się z krewetkami, grzybami oraz szparagami. Doskonale smakuje, kiedy posypany jest parmezanem. 

Ryż basmati

Uprawiany jest na terenie Indii i Pakistanu. Wiele osób uważa, że jest to najlepszy ryż świata. Jego ziarna są białe i bardzo długie. Idealnie nadaje się do ryb, sałatek oraz mięsa. Nie jest kleisty, dlatego jego zastosowanie jest bardzo szerokie, a smak niepowtarzalny. 

Ryż jaśminowy w gazetka promocyjna carrefour

Ryż jaśminowy

To ryż pochodzący z Tajlandii. Jego nazwa pochodzi od nadzwyczaj białek barwy. Dodatkowo ma on również kwiatowy zapach i słodki smak, dlatego nie może być wykorzystywany do wszystkich potraw, ze względu na ryzyko popsucia ich smaku. To ryż doskonały do puddingów oraz kremów. Wielu kucharzy wykorzystuje go również do orientalnych sałatek oraz potraw kuchni azjatyckiej. 

Ryż kleisty

To ryż pochodzący z Japonii. Jest typowy dla tamtego klimatu i potraw. Ziarna po ugotowaniu mają słodki smak i sklejają się w całość. To jeden z głównych składników wielu puddingów w najlepszych restauracjach świata. To również podstawowy składnik każdego wykwintnego sushi. 

Ryż dziki

Pochodzi od rośliny o nazwie owiec wodny. Był zbierany już w starożytności i stanowił pożywienie dla Indian. Ma wiele substancji odżywczych i witamin. Jest cenniejszy niż ryż brązowy. Ma bardzo silny i nieco orzechowy smak. Wymaga niestety długiego czasu gotowania. Promocyjne ceny ryżu w https://carrefour.okazjum.pl

Share :

Może Cię zainteresować

Chleby Carrefour

Pieczywo jest zdecydowanie produktem, które spożywa się codziennie. Chrupiące bułeczki czy też pachnący...

Jaką kawę wybrać do ekspresu?

Szukając kawy, która będzie dla nas idealna powinniśmy brać pod uwagę to jak będziemy ją przyrządzać...

Dobry makaron - jak go wybrać?

Makarony należą do szczególnie lubianych produktów, zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Polane pysznymi...