• Sobota, 21 września 2019r.

Ekologia niezwykle ważna w Carrefour Polska

Ekologia w Carrefour

Carrefour zmiany w środowisku i ochronę przed szkodliwym dla niego działaniem, rozpoczął od siebie. Za główny cel postawił sobie zmniejszenie emitowania szkodliwego dwutlenku węgla do atmosfery. W swoich sklepach rozpoczął działania proekologiczne, które obejmują wymianę systemu chłodniczego, zmianę instalacji na geotermalną a także zastosowanie żarówek LED. 

Wprowadzone innowację pomagają w realizacji zobowiązania o ograniczaniu emisji CO2 o 40% do 2025 a także aż o 70% do 2050 roku. Jednocześnie deklaruje zmniejszenie zużycia energii o 30% do 2025 roku.

W około 80% sklepów Carrefour Polska, dokonano zmiany oświetlenia na LED. Następnie odnotowano zmniejszenie zużycia energii o 20-30%. Do końca bieżącego roku, planowana jest wymiana oświetlenia aż w 29 sklepach. 

Aż w 38 sklepach dokonano zmiany w systemach chłodzących. Nowoczesne chłodziarki, pozwalają zmniejszyć wydzielanie dwutlenku węgla. Opierają się na właściwościach CO2, nie wywołujące szkody na żywności. 

Sklepy Carrefour

W 5 miastach, Carrefour Polska wykorzystano zastosowanie instalacji geotermalnej, które zmniejsza zużycie energii elektrycznej. Opiera się na wykorzystaniu wód podziemnych, co pozwala obniżyć i powyższych temperaturę w pomieszczeniu. Pozwala na oszczędność nie tylko pieniędzy, ale także środowiska. 

Prowadzone przez Carrefour Polska innowacyjne rozwiązania, dotyczą także modernizacji krat wentylacyjnych. Co raz częściej montowane są panele słoneczne, które wykorzystują padające na nich promienie słoneczne. 

Swoją podstawą Carrefour Polska zasługuje na ogromną pochwałę. Przeciwstawia się wydatkowaniu pieniędzy. Pozwala na dołączenie do programu, "STOP Marnotrawstwa. "

Nadrzędną kwestią jest posiadanie zaplanowanych działań do walki z marnotrawieniem jedzenia. W pierwszej kolejności należy zadbać o uświadomienie klientów, z ryzykiem, które może być spowodowane z uwagi na zbyt wysoką emisję CO2. W działaniach ekologicznych biorą także udział pracownicy oraz dostawy, którzy muszą podporządkować się pod stawiane standardy.

Share :

Może Cię zainteresować

Praktyczne rozwiązania od Curver

Wszyscy zdają sobie sprawę, jak istotne jest uporządkowanie przestrzeni. Oprócz zmniejszenia ilości rzeczy...

Carrefour - kluczowe informacje

Carrefour Polska to omnikanałowa sieć handlowa, która pod swoim szyldem posiada 900 działających sklepów w...