• Wtorek, 23 lipca 2019r.

Zdrowe zakupy. Jak robić zakupy zgodnie z zasadami prawidłowego odżywiania?

Sprawdź https://kodyrabatowe.interia.pl/kupony-rabatowe/oleole !

Zdrowe produkty

Jeśli chcemy być zdrowi lub schudnąć czyli wyleczyć się z otyłości musimy być gotowi na długotrwałe zmiany w naszym sposobie odżywiania. Krótkie diety nam nie pomogą. By jednak zdrowo się odżywiać najważniejsze jest to by dobrze dobierać kupowane produkty, bowiem to właśnie je jemy. Jak więc dobrze robić zakupy by nie kontynuować niezdrowej diety? 

Mądre zakupy to także zdrowe zakupy. Zależnie od tego jaki produkt wybierzesz z sklepowej półki, straganu na bazarze czy też po prostu ominiesz słodycze to właśnie od tego będzie zależeć twój sposób odżywiania, czyli dieta. To ty decydujesz za Siebie, swoich bliskich i dzieci za to co będziecie jeść i czy będą to produkty bogate w składniki odżywcze. Podpowiemy wam tutaj jak zrobić zakupy, które będą zgodne z powszechnymi zasadami zdrowego odżywiania. Jak dobierać produkty zbożowe, nabiały, mięsa oraz warzywa i owoce by te były podstawą takiej zdrowej drogi życia? 

Jak dobierać produkty zbożowe? 

Co zalecamy?

Pieczywa żytnie, pełnoziarniste, wafle ryżowe, płatki zbożowe owsiane, pszenne, makarony żytnie, ryż brązowy, dziki lub czerwony, kasze gryczane, jaglane lub jęczmienne? 

Zdrowe zakupy

Ogranicz!

białe pieczywo pszenne, słodkie bułki,rogale, drożdżówki, płatki czekoladowe, miodowe lub cynamonowe

Jeśli zaś chodzi o owoce to spośród świeżych warto wybrać gruszki, jabłka, śliwki, wiśnie czy melony. Jeśli brakuje nam witaminy C warto zainteresować się pomarańczami, cytrynami, owocami kiwi, a nawet truskawkami czy porzeczkami. 

Pobierz kod rabatowy telekarma teraz!

Warto pamiętać by wybierać produkty świeże i bardzo dokładnie czytać ich etykiety. Zawsze sprawdzaj datę ważności, kaloryczność, zawartość tłuszczu, konserwantów i cukrów w kupowanych produktach, zwłaszcza gdy robisz to pierwszy raz. Pamiętaj tutaj, że wartości kalorii na opakowaniach zawsze dotyczą 100g produktu niezależnie od wielkości jego opakowania. Ważne jest też by wybierać produktu jak najmniej przetwarzane i najświeższe z dużymi ilościami błonnika, witamin i innych składników mineralnych. Zwróć też uwagę na to by nie zawierały syropu glukozo-fruktozowego oraz sztucznych konserwantów. 

Sprawdź telekarma promocje dzisiaj!

Share :

Może Cię zainteresować

Zdrowie w zbożu

"Głodnemu chleb na myśli". Tak głosi jedno z powiedzeń. Jeśli jednak decydujemy się na chleb, to tylko na...

Zdrowe białko

O spożywaniu zdrowego, pełnowartościowego białka należy pamiętać każdego dnia. Białko powinno stanowić...

Jaką herbatę kupić?

Herbata jest napojem na świecie drugim po wodzie. Głównie kojarzy się nam z torebkami, które zalewamy wodą...