• Sobota, 21 września 2019r.

Dlaczego warto ratować samotne banany?

Właściwości odżywcze bananów

Pojedyncze sztuki bananów z przebarwieniami na ich skórce, zwykle trafiają do kosza na śmieci. Na szczęście, powoli zaczyna się to zmieniać, a akcja „ratowania samotnych bananów” w szybkim tempie zyskuje na popularności.

Celem akcji jest ratowanie „samotnych bananów”, a więc tych, które zwykle są wyrzucane. Często wystarczy jedna czarna plamka, a już nikt nie jest zainteresowany ich zjedzeniem. Tymczasem wyrzucanie ich do kosza jest zwykłym marnowaniem żywności, okazuje się bowiem, że takie banany wcale nie są złe. Oczywiście, choć omawiana akcja jest poświęcona bananom, nie powinno się jej traktować wyłącznie dosłownie. Podobne podejście należy wprowadzić również w odniesieniu do innych warzyw i owoców, których wygląd nie jest idealny. Prawdopodobnie spotka je przecież ten sam los! Akcja ratowania bananów doczekała się już sporego rozgłosu, między innymi dzięki profilowi „zenibyfit” na Instagramie prowadzonemu przez jedną z jej propagatorek.

Spożywanie bananów

Okazało się, że akcja promowana na popularnym portalu społecznościowym cieszy się coraz większym powodzeniem. Wiele osób odpowiada na nią przyznając, że ratowanie samotnych bananów jest nie tylko bardzo wartościowe, ale i wyjątkowo zabawne. Jest to zresztą dowód na to, że lidzie mają coraz większą świadomość tego, że żywność jest marnowana i zależy im na tym, aby to zmienić.

Niestety, wyrzucanie produktów, które są jeszcze dobre, ale wyglądają nieidealnie, jest częstą praktyką w wielu marketach. Na szczęście, gdy będzie rosła świadomość konsumentów, rosnąć będzie także ich siła niezbędna podczas walki z takimi praktykami. Wiele osób do udziału w akcji zachęca zresztą właśnie świadomość tego, że marnowanie żywności tak często rozpoczyna się nie w naszych domach, ale i w sklepach. Ratowanie samotnych bananów nie jest przy tym trudne. Wystarczy kupić nieidealny owoc lub warzywo, a potem udokumentować to zdjęciem, które trafi na Instagram. Nie warto przy tym ograniczać się tylko do siebie. Jeśli o akcji będzie się mówić znajomym, w pewnym momencie wszystkie samotne banany zostaną uratowane.

Share :

Może Cię zainteresować