• Sobota, 21 września 2019r.

6 powodów, by częściej jeść banany

Właściwości bananów

Banany często są niedoceniane w codziennej diecie. A szkoda - to naturalne słodycze, które warto jeść naprawdę często! Co sprawia, że banan jest tak zdrową przekąską i że zawsze warto mieć go ze sobą?

1. Słodycze zdrowiej

Zacznijmy od twardych danych. Średni banan to około 116 kalorii. W składzie tych owoców nie brakuje cukru, dającego zastrzyk energii oraz skrobi, odpowiedzialnej za uczucie sytości. Banany dostarczają też błonnika, powodującego wolniejsze pojawianie się głodu. To bardzo zdrowa, a przy tym kompletnie nietucząca przekąska przed wysiłkiem fizycznym, a także w krótkiej przerwie pomiędzy codziennymi zajęciami. Warto mieć go przy sobie! Sprawdź co dziś w gazetkach lidl promocje ma niską cenę!

2. Zastrzyk energii

Banany mają niezasłużoną opinię kalorycznych owoców, pełnych cukru. Owszem, nie brakuje w nich kalorii - ale indeks glikemiczny jest niski! To zaledwie 52 w przeciętnej wielkości bananie. Wszystko to sprawia, że banan szybko uzupełnia energię. Cena bananów w gazetkach promocyjnych zoabcz!

3. Witaminy dla mózgu

Witaminy z grupy B są niezwykle istotne dla działania układu nerwowego - a w bananach ich nie brakuje. Szczególnie dużo jest w nich witaminy B6, redukującej uczucie zmęczenia i wspierającej odporność.

Zalety jedzenia bananów

4. Skuteczny przeciwutleniacz

Kolejną zaletą bananów jest ich działanie przeciwutleniające, czyli opóźniające procesy starzenia się tkanek. Wszystko to dzięki solidnej dawce manganu. Witamina C zaś przyspiesza i usprawnia syntezę kolagenu w skórze, który prowadzi do jej prawidłowego napięcia.

5. Wsparcie dla serca

Potas, zawarty w dużych ilościach w bananach, reguluje i stabilizuje skutecznie ciśnienie krwi. Dzięki niemu serce może kurczyć się w swoim rytmie, bez zakłóceń, ma też wiele sił do nieustannej pracy. Banany to źródło energii nie tylko dla sportowców!  lidl promocje zobacz ceny bananów!

6. Szybka poprawa humoru

Banany posiadają też działanie antydepresyjne. Nie oznacza to oczywiście, że leczą choroby, jednak z codziennymi, drobnymi spadkami nastroju świetnie dają sobie radę. Zawierają tryptofan, czyli aminokwas, który jest prekursorem serotoniny. Ona zaś odpowiada za poczucie spokoju i zadowolenia.

Share :

Może Cię zainteresować